Jdi na obsah Jdi na menu
 


KŘEČEK ZLATÝ (SYRSKÝ)

16. 8. 2009

 

Výskyt: západně od Kaspického moře, Turecko, severozápadní Sýrie

Tělesné rozměry: 80-180g, délka těla 11-18 cm, ocas 1,5 cm

 

Způsob života

Je to soumrakové a noční zvíře, ve dne hodně spí. Jsou to samotáři, společnost druhého křečka vyhledávají pouze v době páření. Lépe je tedy chovat křečka jen jednoho. Křečci jsou obratní lezci a skokani. Mají ve zvyku kálet jen do jednoho rohu, jsou schopni naučit se chodit na křeččí záchod. Křečci zlatí se vyskytují v různých barevných variantách a v různých délkách srsti.

 

Potrava

Směs pro křečky, oříšky, zelené krmivo, ovoce a zelenina, občas mouční červi, maso, vařené vejce a netučný tvaroh a jogurt. Luční seno a větvičky na ohryzávání. zajistěte přístup k čerstvé pitné vodě.

 

Chovatelské zařízení
Minimální rozměry klece nebo akvária jsou 30x40x25 cm. Vhodné jsou rozmanité a členěné klece s prolézačkami,  houpačkami, kolotočem a dalšími hračkami, kde se křeček dostatečně vyřádí. Vděčný bude také za domeček na spaní. Jako podestýlka jsou vhodné hobliny.

 

Rozmnožování

Pohlavní dospělost nastává ve 4-5 týdnech. Březost je velmi krátká – 15-18 dní. Samice mívá do roka 2-3 vrhy po 6-7 mláďatech. od matky se odstavují ve věku 3 týdnů.

 

Délka života

Dožívají se 2-4 let.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář